פעילות הקרן


 

מחלקות

ב'קרן חן וחסד' ישנו מבנה ארגוני מסודר, תחומי פעילות ומחלקות שונות, שכל אחת מהן מהווה חוליה בשרשרת הפעילות ומסונכרנת עם המחלקות האחרון, על מנת שכל מקרה בו אנו מטפלים יקבל את התרומה המתאימה, באופן היעיל ביותר. כל המחלקות מאוישות ע"י מתנדבים, המבצעים את פעילות החסד באופן יומיומי, ומשלבים אותה בשגרת יומם.

ועדת בדיקה

ל'קרן חן וחסד' מגיעים מקרי סעד שונים, הן מהנזקקים עצמם, הן מגורמים פרטיים והן מרשויות רווחה וארגוני חסד שונים.

הקרן שמה לה למטרה להתמקד בעיקר במקרים חמורים ומורכבים, הנזקקים לעזרה ותמיכה, כולל, לדוגמא, מקרים עם רקע של בעיות בריאות קשות, תוך דגש על:

  1. משפחות עם ילדים
  2. יתומים ואלמנות במצוקה
  3. מחוסרי בית

 

בקרן ישנה ועדה שתפקידה לקבל פניות שונות של בקשות לעזרה, לבדוק אותן היטב, ולוודא שמדובר במקרים אותנטיים של נזקקים.


גיוס מתנדבים ותרומות

ככלל, 'קרן חן וחסד' נותנת לנזקקים סיוע ותמיכה מכל סוג שאפשר לתת ומגיע אליה. בגדול, אפשר לחלק את סוגי התרומות שאנו מגייסים ומעבירים לנזקקים, ל-4 סוגים:
1. תרומות כספיות
הקרן מגייסת ומקבלת תרומות - הן מהציבור הרחב והן מאנשי עסקים ומנהלי חברות, אשר שמעו על פעילות הקרן באמצעי המדיה השונים, או מפה לאוזן, או שהכירו מקרים בהם טיפלנו, וכן - באמצעות פניות אישיות וערבי התרמה.

2. תרומות במוצרי צריכה
הקרן פונה לאנשים פרטיים ולעסקים שונים, אשר יחד עם תרומה כספית - או - במקום תרומה כספית (כשאין באפשרותם לתת כרגע), מעבירים לקרן תרומות בצורת מוצרי צריכה שונים: מוצרי חשמל לבית, כלי בית, ביגוד והנעלה, מוצרי תינוקות, ציוד מקצועי לבעלי מלאכה ועוד. המוצרים מועברים ישירות לנזקקים, או מאופסנים זמנית בשטח אחסון שנתרם לשם כך – עד העברתם לנזקקים. חלק מן המוצרים נתרמים חדשים לגמרי באריזתם המקורית, וחלק נתרמים כציוד "יד שניה" – אך עוברים מיון קפדני ע"י צוות מתנדבות הקרן, על מנת שהנזקקים יקבלו אך ורק ציוד תקין, נקי ומכובד.

3. עזרה מקצועית
הקרן מגייסת ומנהלת רשימות של בעלי מקצוע ומלאכה בתחומים שונים, אנשים יקרים שמעוניינים לתרום מזמנם וניסיונם המקצועי, על מנת לעזור לאלו שזקוקים לסיוע כנ"ל, אך אין ביכולתם.

4. כח אדם
פעילים המתנדבים לסייע בקרן עצמה ולנזקקים.

 

תלושי קנייה לרשתות מזון

הפעילות העיקרית והגדולה ביותר בקרן חן וחסד – עוסקת בתמיכה כספית באמצעות תלושי מזון. בשנת 2010 עברה 'קרן חן וחסד' להתמקד בחלוקת תלושי מזון (תווי קניה ברשתות המזון), במקום חלוקת סלי מזון, על מנת לתת למשפחות הנזקקות הרגשה טובה יותר, וכדי שהן יוכלו לרכוש את מוצרי המזון שהן אוהבות, שמתאים לילדיהן, ועם הכשרות המועדפת עליהן

 

מבצעי חלוקה גדולים בחגים

בכל שנה ושנה, מעבר לפעילות השוטפת, יוצאים לפועל 2 מבצעים גדולים של חלוקת מזון בפריסה ארצית – "מבצע קמחא דפסחא" (לקראת חג הפסח) ו"מבצע ראש השנה", שמטרתם לעזור לנזקקים להכנס לחג שמחים יותר, עם שולחן חג מכובד וללא מחסור.
 


"גלריה"

כאמור לעיל, חלק מן התרומות המגיעות לקרן - הן תרומות של מוצרי צריכה שונים, המוצרים הללו אנו מעבירים לשטח מיון ואפסון ("גלריה" שנתרמה לקרן, נמצאת בכפ"ס), עד העברתם לנזקקים.

הפעילות בגלריה כוללת את קבלת הציוד שנתרם, מיון, חלוקה, סדר, ניקיון ותחזוקה וכו'. בגלריה תוכלו למצוא:

ביגוד – לגברים ונשים, ילדים ותינוקות, בכל המידות

הנעלה – ספורט, אלגנט..
ספרים צעצועים לילדים
כלים – כלי בית, כלי אוכל, סכו"ם, סרוויסים..

מוצרי חשמל ואלקרוניקה

ועוד..
 

מידי תקופה אנו עורכים "מבצע בוטיק" – יום מכירות המתפרס על יום שלם. במהלך היום – אנו פותחים את הגלריה לקהל הרחב, ו"מוכרים" במחיר 1-5 ש"ח את הציוד המאופסן בגלריה. כל מי שזקוק למוצרים שנתרמו, או מי שמכיר אדם ומשפחה הזקוקים, מגיעים לשטח הגלריה ויכולים לקנות בשמחה.

 

מערך פעילים

'קרן חן וחסד' מפעילה מערך ארצי של מתנדבים ומתנדבות, הרוח החיה של הקרן, אשר תורמים מזמנם, כספם ומרצם, באופנים שונים – במשרדים, בגלריית הציוד, בכתיבה ופרסום, בשינוע והובלת ציוד לנזקקים ועוד.

ליווי משפחות מצוקה לעצמאות כלכלית

התמקדות בפרויקט סיוע והעצמת משפחות במצוקה במקביל לפעילות הקיימת.
בשלב ראשוני - התמקדות בהכשרה מקצועית של 20 פעילים/פעילות, לקידום והעצמה של משפחות במצוקה.
התמיכה בפעילים ובמשפחה תינתן למשך שנה.
בשלב שני – הגדלת נפח הפעילות למרכזים נוספים ברחבי הארץ (צפון ,דרום ומרכז).
הכשרה בת 13 מפגשים תינתן ע"י גורמי מקצוע המתמחים בהכשרת פעילים לשיקום משפחות ועוסק בהכשרת עובדים סוציאליים של משרד הרווחה ברחבי הארץ.

 

 

 

.